Serwis / Utylizacja

SERWIS


Zapewniamy Państwu pełne wsparcie techniczne:

 • obsługę serwisową w ramach gwarancji
 • serwis pogwarancyjny
 • serwis urządzeń, które nie zostały zakupione w firmie PRAISTON
 • możliwość wypożyczenia sprzętu na czas napraw
 • przeglądy okresowe
 • rekondycjonowanie sprzętu medycznego (odnawianie)

Nasza kadra inżynierska to wykształceni i doświadczeni specjaliści, dysponujący odpowiednią wiedzą,  specjalistycznymi narzędziami, oraz  wysokiej klasy sprzętem pomiarowym, które umożliwiają nam wykonanie przeglądu technicznego urządzeń medycznych zgodnie z normami PN EN 60601 (testy upływu) i PN EN 62353.
Nasze testery są objętymi międzynarodowymi certyfikatami, oraz systematyczne kalibrowane wg zaleceń producenta.
Dzięki temu jesteśmy pewni, że oferujemy Państwu pełną, profesjonalną usługę serwisową

  

W CELU ZGŁOSZENIA SERWISOWEGO PROSIMY O :

- WYPEŁNIENIE FORMULARZA,

- WYDRUKOWANIE FORMULARZA,

- ZAŁĄCZENIE FORMULARZA W FORMIE DRUKOWANEJ DO WYSYŁANEGO URZĄDZENIA. 

 

Zgłoszenie serwisowe

   

Dział Serwisu

tel: +48 782 844 000

Adres e-mail: serwis@praiston.pl

Marcel Królikowski

Koordynator Serwisu

tel: +48 694 794 844 

Adres e-mail: marcel.krolikowski@praiston.pl

Arkadiusz Gawron

Kierownik ds. Jakości i Serwisu

tel: +48 667 339 333

Adres e-mail: arkadiusz.gawron@praiston.pl 

 

 

 

UTYLIZACJA SPRZĘTU MEDYCZNEGO

 

INFORMACJE DLA KLIENTA

W trosce o środowisko i przestrzeganie zasad jego ochrony nasza firma PPHU PRAISTON Mariusz Prais jest zarejestrowana pod numerem 000021241 w Rejestrze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dostępnego pod adresem http://rzseie.gios.gov.pl/szukaj_rzseie.php.

Zgodnie z wymogami USTAWY z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. poz. 1688, ze zm.) posiadamy zawartą umowę z zakładem przetwarzania - firma KARAT ELEKTRO RECYKLING S.A. zarejestrowaną w rejestrze pod numerem E0008477ZPRBP.
Współfinansujemy ekologiczne kampanie edukacyjne prowadzone w szkołach.

Działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz finansujemy system zbierania zużytego sprzętu, jego przetwarzanie, odzysk i recykling.

Informujemy, że nieprawidłowe postępowanie ze zużytym sprzętem jest zagrożeniem dla środowiska naturalnego, w tym dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz jest karalne. Prosimy o zapoznanie się zasadami, jak postępować ze zużytym sprzętem.

Zgodnie z art. 39 Ustawy o ZSEiE poniżej wykaz firm prowadzących działalność w zakresie recyklingu zużytego sprzętu medycznego oraz baterii i akumulatorów:

 

LEADMET RECYKLING Sp. z o.o. S.K.A

ul. Josepha Conrada 30

01-922 Warszawa

 

BETERPOL Sp. z o.o. Katowice

ul. Obrońców Westerplatte 108

40-335 Katowice

 

O-PAL Sp. z o.o.

ul. Warszawska 1c

96-100 Skierniewice

  

UWAGA!

Zakazuje się demontażu oraz umieszczania zużytego sprzętu łącznie z innymi odpadami. Powinien on być wyłącznie przekazywany do firm zbierających zużyty sprzęt lub do zakładów przetwarzania. Art. 95 ww. USTAWY wskazuje, że kto wbrew zakazowi umieszcza zużyty sprzęt łącznie z innymi odpadami, podlega karze grzywny.

Symbol przekreślonego umieszczany na każdym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym informuje, o zakazie umieszczania zużytego sprzętu łącznie z innymi odpadami.

 

 

 

INFORMACJE O SYSEMIE ZBIERANIA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO

 • Zużyty sprzęt można zostawić bezpłatnie u dystrybutora lub w sklepie, w którym nabywa się nowy sprzęt tego samego rodzaju, w stosunku jeden do jeden! Oznacza to, że w miejscu zakupu można zostawić np. starą lodówkę kupując nową.
 • W momencie, kiedy dystrybutor dostarczy klientowi sprzęt do domu jest obowiązany do bezpłatnego zabrania zużytego sprzętu, również w przypadku zakupu sprzętu za pomocą środków porozumiewania się na odległość.
 • Małogabarytowy, zużyty sprzęt o wymiarach nieprzekraczających 25 cm można zostawić bezpłatnie w sklepie o powierzchni minimum 400 m2 bez konieczności kupowania nowego sprzętu!
 • Zużyty sprzęt można przekazać do zakładów przetwarzania lub punktów zbierania, do których należą między innymi Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych organizowane przez gminy. Adresy punktów zbierania są udostępniane na stronach internetowych lub tablicach ogłoszeniowych urzędów gminy.
 • Zużyty sprzęt można zostawić nieodpłatnie w punkcie serwisowym, jeżeli okazało się, że jego naprawa jest nieopłacalna lub niemożliwa ze względów technicznych.

Selektywna zbiórka odpadów pochodzących z gospodarstw domowych oraz ich przetwarzanie przyczynia się do ochrony środowiska, obniża przedostawanie się szkodliwych substancji do atmosfery oraz wód powierzchniowych.

 

Zgodnie z art. 40 ustawy o ZSEiE ust. 3 informujemy iż Nasza Firma przyjmuje bezpłatnie zużyty sprzęt medyczny

 

 

 

 

30 lat działalności

 

 

 

 

 

Eva SP Emaled Uzumcu Nitrocare Biogenesis Wesseling Seersmedical Jorg&Sohn

Polecane produkty

Rzetelna Firma Rzetelna Firma - Złota BIG Info Monitor Firma Wiarygodna Finansowo
1989 - 2024 © Copyrights Praiston | Polityka plików cookies
Wykonanie: mangomedia.pl

Biuro:

tel: +48 65 527 01 67

fax: +48 65 527 01 67

E-mail: biuro@praiston.pl

Wyślij zapytanie z formularza